Ile kosztuje wywołanie zdjęcia w Empiku? Porównanie cen i opcji wydrukowania

Chyba każdy z nas posiada w swoim smartfonie czy aparacie ulubione zdjęcia, które chcielibyśmy uwiecznić na papierze fotograficznym. Wtedy z pomocą przychodzi popularny Empik, gdzie można wywołać oraz wydrukować wymarzone fotografie. Nawiasem mówiąc, czy wiesz ile kosztuje wywołanie zdjęcia w Empiku? Oto porównanie opcji wydrukowania i cen.

A więc zastanówmy się, ile kosztuje wywołanie zdjęcia w Empiku.

No więc, na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje wywołanie zdjęcia w Empiku, a więc postaram się odpowiedzieć na to pytanie tak szczegółowo, jak tylko potrafię. W rzeczywistości, to zależy od kilku czynników, które omówię poniżej.

Rozmiar zdjęcia i rodzaj papieru

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rozmiar zdjęcia oraz rodzaj papieru, na którym chcemy je wydrukować. W Empiku do wyboru mamy zdjęcia w tradycyjnych formatach, jak 9x13cm, oraz większe, na przykład do 20x30cm. Oczywiście większe zdjęcia będą droższe, ale jeśli zależy Ci na tym, by złapać większą ilość świata na jednym zdjęciu, to może warto to rozważyć.

Dla przykładu:
9x13cm – koszt wywołania to około 0,59 zł za zdjęcie,
10x15cm – koszt to około 0,79 zł za zdjęcie,
15x21cm – tutaj będzie to około 1,99 zł za zdjęcie,
20x30cm – wzrasta do około 4,99 zł za zdjęcie.

Co do papieru, możemy wybierać między optymalnym a profesjonalnym. Papier optymalny będzie tańszy, ale także będzie miał nieco gorszą jakość i wystarczy do codziennych druków. Papier profesjonalny gwarantuje zaś wyższą jakość oraz trwałość, ale wiąże się z wyższymi kosztami.

Ilość kopii zdjęć

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę wywołania zdjęcia w Empiku jest ilość kopii, którą chcemy zamówić. Im więcej zdjęć, tym niższa cena jednostkowa. Zazwyczaj mówimy tutaj o tzw. seriach – zamawiamy jedną serię i dostajemy kilka kopii zdjęć. Oczywiście warto wiedzieć, że ilość kopii wpłynie na czas realizacji zamówienia, ale zapewne fotografie warto będzie poczekać.

Czas realizacji zamówienia

Podstawowy czas realizacji w Empiku wynosi zwykle 1-3 dni robocze. Jeśli natomiast zależy Ci na szybszym wydrukowaniu zdjęć, istnieje opcja ekspresowego wywołania. To jasne, że ekspresowe wywołanie będzie generowało dodatkowe koszty, ale decyzja należy do Ciebie, czy warto z niej skorzystać. Przecież każdy z nas bywa czasami niecierpliwy.

Podsumowanie

Przystępując do podsumowania – ile kosztuje wywołanie zdjęcia w Empiku? Jak widać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż koszt wywołania zdjęcia będzie zależeć od kilku czynników, takich jak rozmiar zdjęcia, rodzaj papieru, czy czas realizacji. Pamiętaj jednak, że warto decydując się na wywołanie zdjęć, zwrócić uwagę na te wspomniane czynniki, by mieć pewność, że otrzymasz idealne zdjęcia, których teraz Ci brakowało.

Empik – wywołanie i wydrukowanie zdjęć

Ustalenie finalnego kosztu wywołania zdjęcia czy wydrukowania w Empiku zależy od kilku istotnych aspektów. Głównym czynnikiem wpływającym na cenę są rozmiar zdjęcia oraz rodzaj papieru fotograficznego. Najmniejszy format 9x13cm kosztuje około 0,59 zł, a największy 20x30cm – około 4,99 zł. W przypadku papieru wyboru są dwa rodzaje – optymalny ze zniesioną jakością i zawartością, i profesjonalny z gwarancją jakości i trwałości.

Inne elementy wpływające na cenę to ilość kopii zdjęć, która jest zamawiana – zazwyczaj, odnosząc się do serií i czas realizacji zamówienia, gdzie można wybrać podstawowy czas trwający 1-3 dni robocze lub opcję ekspresowego wywołania za dodatkową opłatą.

Znając te elementy możemy obliczyć, jaki będzie koszt wywołania czy wydrukowania zdjęcia w Empiku.

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak zrobić zdjęcie mieszkania na sprzedaż: Praktyczne porady dla idealnej prezentacji nieruchomości

Jak zrobić zdjęcie mieszkania na sprzedaż: Praktyczne porady dla idealnej prezentacji nieruchomości

Przygotowanie mieszkania na sprzedaż może być czasochłonnym i stresującym

Next
Zrób sobie idealne zdjęcie do dowodu: poradnik krok po kroku

Zrób sobie idealne zdjęcie do dowodu: poradnik krok po kroku

Każdy z nas chce dobrze wyglądać na zdjęciu, szczególnie gdy jest to obraz,

You May Also Like