Jak skutecznie zgrać zdjęcia z iPhone na komputer: poradnik krok po kroku

Czasami mamy ochotę przeprowadzić porządki w fotobibliotece naszego iPhone’a, ale brakuje miejsca na urządzeniu albo po prostu chcemy mieć zapasowe zdjęcia z urządzenia na swoim komputerze. Właśnie wtedy przydaje się skuteczne rozwiązanie do zgrywania zdjęć z iPhone’a na komputer. W niniejszym poradniku przedstawimy, jak krok po kroku zgrać zdjęcia z iPhone na komputer. Zapraszamy do lektury!

Metoda 1: Wykorzystaj iTunes

większość z nas zdaje sobie sprawę, że iTunes to podstawowy sposób na zgrywanie zdjęć z iPhone’a na komputer. Może nie jest to idealne rozwiązanie dla niektórych, ale warto zacząć od najbardziej podstawowej metody.

 1. Po pierwsze, upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję iTunes zainstalowane na swoim komputerze.
 2. Po drugie, podłącz swojego iPhone’a do komputera za pomocą przewodu USB.
 3. Po trzecie, iTunes powinien automatycznie się otworzyć, jeśli nie – uruchom go ręcznie.
 4. Po czwarte, kliknij ikonę swojego iPhone’a w iTunes, a następnie wybierz “Zdjęcia”.
 5. Wreszcie, zaznacz opcję “Synchronizuj zdjęcia”, a następnie wybierz folder docelowy na swoim komputerze. Możesz też wybrać, które albumy mają być synchronizowane.

Metoda 2: Przekazywanie zdjęć za pomocą chmury (np. iCloud)

Chmura daje nam możliwość, jak przesłać zdjęcia z iPhone’a na komputer bez zbędnego oprogramowania. Jednym z takich rozwiązań jest iCloud.

 1. Na swoim iPhone’ie, przejdź do “Ustawienia” -> “[Twoje imię]” -> “iCloud” -> “Zdjęcia”.
 2. Włącz “iCloud Photos” lub “iCloud Photo Library” (w zależności od Twojej wersji iOS), co pozwoli na przechowywanie zdjęć w chmurze.
 3. Teraz na swoim komputerze przejdź do strony www.icloud.com i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID i hasła.
 4. Wybierz “Zdjęcia” i masz dostęp do wszystkich swoich zdjęć przechowywanych w chmurze. Możesz teraz pobrać zdjęcia z iPhone’a na komputer bezpośrednio z iCloud.

Nie zapomnij, że przechowywanie w iCloud oferuje bezpłatne 5 GB miejsca. Jeśli zapełnisz to miejsce, będziesz musiał dokupić dodatkowe miejsce.

Metoda 3: Wykorzystaj aplikacje innych firm

Istnieją także inne różnorodne aplikacje, które pozwalają na ściąganie zdjęć z iPhone’a na komputer w szybki oraz prosty sposób. Jednym z takich rozwiązań jest Dropbox, Google Photos czy Microsoft OneDrive.

Niezależnie od wybranej aplikacji, zainstaluj ją na swoim iPhone i komputerze, a następnie załóż konto lub zaloguj się.

W aplikacji na telefonie włącz opcje automatyczne przesyłania zdjęć do chmury oraz utwórz odpowiednie foldery na swoim komputerze. Obecnie proces zgrywania zdjęć będzie odbywał się automatycznie, bez konieczności przysłowiowego “ręcznego” przenoszenia.

Podsumowanie

Kilka metod wyżej powinno rozwiać problem, jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, tak samo każdemu z nas może pasować coś innego. Zachęcamy do wypróbowania wyżej opisanych rozwiązań, a z pewnością znajdziesz swój ulubiony sposób na przenoszenie zdjęć z iPhone’a na komputer.

Przenoszenie zdjęć z iPhone’a na komputer – kluczowe sposoby

W artykule przedstawiliśmy trzy główne metody, dzięki którym możemy efektywnie przenieść nasze zdjęcia z iPhone’a na komputer tak, aby nie stracić tych cennych wspomnień. Oto one.

 1. iTunes: Klasyczne rozwiązanie opierające się na programie iTunes. Wymaga aktualizacji tego oprogramowania oraz podłączenia urządzenia do komputera za pomocą przewodu USB.
 2. Chmura i aktywacja iCloud Photos: Przesyłanie zdjęć do chmury poprzez usługę iCloud, która umożliwia późniejsze pobieranie ich na komputer za pomocą strony portalu iCloud.
 3. Aplikacje innych firm: Szeroki wybór aplikacji od niezależnych deweloperów, takich jak Dropbox, Google Photos czy Microsoft OneDrive, które cechują się prostotą w użyciu oraz automatyzacją procesu przenoszenia zdjęć.

Stosując którąkolwiek z tych opcji, z łatwością zyskasz kontrolę nad swoimi zdjęciami i przeniesiesz je z iPhone’a na komputer. Ważne jest, by poznać i wypróbować każde z tych rozwiązań, by ostatecznie wybrać takie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jak zrobić dobre zdjęcie: Praktyczne porady i triki dla idealnych ujęć

Jak zrobić dobre zdjęcie: Praktyczne porady i triki dla idealnych ujęć

Fotografia to nie tylko sposób na uwiecznienie cennych wspomnień, ale również

Next
Jakie zdjęcie dać do CV: Poradnik dla osiągania sukcesu zawodowego

Jakie zdjęcie dać do CV: Poradnik dla osiągania sukcesu zawodowego

Ciągle szukasz idealnego zdjęcia do swojego CV, którym zaimponujesz przyszłemu

You May Also Like